KESE
Selahattin Hamamı bünyesinde çalışan uzman keseciler tarafından gerçekleştirilen masajdır. Ölü deri tabakasının atılmasını, cildin daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlar. Gözenekleri açarak cildi yumuşatır ve nefes aldırır. Kan dolaşımını hızlandırır.

Vücut sağlığı ve özellikle deri sağlığı için keselenmek çok önemlidir. Kese yapmak sadece hamama mahsus değildir. Kişi evinde de keselenebilir ancak hamamda yapılan kese ve kalitesi çok daha iyidir.

Hamamda kese yapılmadan önce saunaya girerek vücudun iyice terlemesi ve vücuttaki kirlerin yumuşaması sağlanır. Kese yapıldan önce vücudun dayanılabilecek en yüksek sıcaklıktaki suyla yıkanması ve güzelce durulanması gerekir.

Kese yapılırken ön önemli husus vücutta ve kesede hiçbir şekilde sabun, sıvı sabun losyon vs. olmamasına dikkat edilmelidir. Tamamen tertemiz vücuda yine tertemiz kese uzun ve ileri geri hareketlerle uygulanır. Böylece ölü derilerden vücut kurtarılır ve bu işlem bittikten sonra vücut tekrar lif yardımı ile köpüklenerek yıkanır ve böylece mükemmel bir temizlik meydana gelmiş olur.

Kese işleminin en az 10 günde bir tekrarlanması gerekir. Kese yapıldıktan sonra vücutta bir rahatlama ve hafifleme meydana gelir.

Faydaları :

- Ölü deri tabakasının atılmasını sağlar.
- Gözenekleri açarak cildi yumuşatır ve nefes aldırır.
- Cildin daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlar.
- Kan dolaşımını sağlar.